Після прибуття до Італії для отримання медичної допомоги необхідно подати запит щодо отримання коду STP (Straniero Temporaneamente Presente – Іноземець з тимчасовим перебуванням). Цей код видається на 6 місяців і підлягає поновленню. Код можна отримати, підписавши заяву про низький доход та надавши документ, що посвідчує особу (паспорт).
STP-код можна запросити:
– в аеропорту по прильоту;
– в допоміжних реєстраційних установах, присутніх у всіх обласних ASP (Azienda Sanitaria Provinciale – Обласне Управління Охорони Здоров’я);
– ASP Палермо має 10 районів (райони від 33 до 42), які охоплюють місто Палермо та міста області.
У кожному районі є свій допоміжний Відділ Реєстрації. Округ 42 (місто Палермо) має їх 5 – PTA (Punti Territoriali di Assistenza – територіальні пункти допомоги). Нижче наведено посилання, де можна отримати доступ до новин про районні послуги та дізнатися про найближчий допоміжний Відділ Реєстрації: https://www.asppalermo.org/azienda/distretti/
STP-код безкоштовно забезпечує:
– Усі невідкладні та факультативні медичні послуги в усіх державних або пов’язаних з ними територіальних медичних установах та лікарнях;
– Постановка на облік неповнолітніх дітей у педіатра або у сімейного лікаря;
– Запис дорослих до сімейного лікаря;
– Виконання тестів Sars-CoV-2;
– Щеплення неповнолітнім та дорослим;
– Госпіталізація в лікарнях.
З закінченням терміну дії STP-коду також закінчується реєстрація у сімейного лікаря чи педіатра, але її можна поновити одночасно з STP-кодом.
Для реєстрації в Регіональній Системі Охорони Здоров’я у сімейного лікаря чи педіатра необхідно надати наступні документи:
– Запит щодо взяття на облік дорослої людини або одного з батьків, або особи, яка є опікуном або має батьківські повноваження щодо неповнолітньої дитини;
– Дійсний STP-код;
– Документ, що посвідчує особу (паспорт).
У разі відсутності сімейного лікаря або педіатра за медичною допомогою можна звернутися до:
– PPI (Punti di primo intervento – пункти надання першої допомоги), PTE (Punti Territoriali di Emergenza – територіальні пункти екстреної допомоги) відкриті щодня в різних районних відділах охорони здоров’я;
– Guardia Medica – Медична Служба працює і в нічний час, у передсвяткові та святкові дні, присутня в різних районних Відділах Охорони Здоров’я;
Щоб знайти адреси, номери телефонів та години роботи PPI, PTE, перейдіть за цим посиланням:
https://www.asppalermo.org/azienda/distretti/ ;
Щоб знайти адреси телефонів Guardia Medica – Медичної Служби, перейдіть за цим посиланням: linkhttps://www.asppalermo.org/amministrazione/unita_organizzativa/continuita-assistenziale/
У разі надзвичайних ситуацій телефонуйте за номером 118, і після оцінки ситуації вас доставлять до найближчої лікарні.
Громадяни України, які вже активували процедуру тимчасового захисту та вже мають тимчасовий дозвіл, а також ті, хто вже має посвідку на проживання для тимчасового захисту в Італії, мають право на безкоштовну обов’язкову реєстрацію в SSN (Sistema Sanitario Nazionale – Національна Система Охорони Здоров’я) і обрати собі сімейного лікаря.
Вони звільняються від сплати вартості ліків та медичних послуг з кодом X01 після підписання декларації про незайнятість або непрацездатність, яку надає сімейний лікар. Реєстрація у сімейного лікаря та педіатра має термін дії дозвола на проживання та може бути продовжена в разі поновлення дозволу на проживання.
Реєстрацію можна здійснити в районних допоміжних Відділах Реєстрації, до яких вони належать, надавши наступні документи:
– тимчасовий дозвіл на перебування або «ricevuta» – квитанція щодо запиту дозволу на перебування;
– ідентифікаційний код податківця;
– документ, що посвідчує особу;
– декларація фактичного місця проживання.
Відповідно до чинного законодавства громадяни, які прибули з України, незалежно від громадянства, якщо вони не мають цифрової анкети пасажира (PLF в електронному або роздрукованому вигляді) або зеленого сертифіката Covid-19, обов’язковим є проведення антигенного або молекулярного теста Sars–CoV-2 протягом 48 годин після в’їзду в Італію.
Тест Sars–CoV-2 можна зробити в аеропорту тим, хто прилітає літаком, в центрах ASP безкоштовно або в авторизованих аптеках; в останньому варіанті тест платний. Якщо результат тесту негативний, необхідно буде носити протягом п’яти днів після тесту маску FFP2 і дотримуватися самоконтролю. В разі позитивного результату теста проводиться ізоляція на 7 або 10 днів в залежності від проведеної вакцинації.
Вакцинація проти Sars-CoV-2 рекомендована неповнолітнім дітям з 5 років і тим, у кого немає документів, що підтверджують вакцинацію, включаючи бустерну дозу, починаючи з 12 років.
Для інших щеплень проти дифтерії, правця, коклюшу, поліомієліту, гемофільної хвороби, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гепатиту B, де статус щеплення не підтверджується документально, як дорослим, так і неповнолітнім, рекомендується пройти щеплення; доцільно планувати вакцинації в Центрах вакцинації ASP.
Щоб дізнатися про місцезнаходження, розклад роботи та щоб забронювати щеплення, перейдіть за посиланням:
http://www.asppalermo.org/wp-content/uploads/2023/08/Centri-di-Vaccinazione.pdf
Домашні тварини можуть залишатися з вами на весь період вашого перебування в Італії. Проте, необхідно невідкладно повідомити Ветеринарну службу ASP за місцем перебування, щоб мати можливість зареєструвати свого домашнього улюбленця в регіональному реєстрі домашніх тварин, контроля та перевірки стану здоров’я, передбачені законодавством Спільноти щодо переміщення цих тварин з однієї країни до іншої. Тварини будуть зареєстровані в реєстрі, ідентифіковані за допомогою мікрочіпів, проводитиметься профілактика сказу.
Нижче наведено посилання, щоб знайти найближчу ветеринарну профілактичну службу:
https://www.asppalermo.org/amministrazione/unita_organizzativa/dipartimento-di-prevenzione-veterinario/
(натисніть на UODIP Attività Territoriali di Prevenzione Veterinaria – УОДІП Територіальна Ветеринарно-Профілактична Служба зона 1, або зона 2, або зона 3)
Для отримання інформації, рекомендацій щодо послуг та допомоги можете звернутися до Unità Operativa Promozione delle Salute Immigrati -Оперативного відділу сприяння Охорони Здоров’я Іммігрантів за адресою: Via Lancia di Brolo 10/B, Палермо
Телефони: 091 7035465, 091 7037448
Факс: 091 7035468
Розклад роботи:
Понеділок, середа ,п’ятниця 8:30 – 13:30
Вівторок, четвер 15:00 – 18:00
E–mail: ornelladino@asppalermo.org – lorellavassallo@asppalermo.org – emmaperricone@aspppalermo.org
Додаткова інформація:
Для всіх громадян України, які в’їхали та в’їжджають до Італії, Департамент Цивільного Захисту у співпраці з Міністерством Внутрішніх Справ, Префектурами, Регіональними та Місцевими органами влади готує план початкового їх прийому, щоб дозволити їм законно перебувати на території Італії.
Вся інформація щодо цих питань міститься в інформаційному додатку, який доступний українською, англійською та російською мовами, який ілюструє зобов’язання щодо охорони здоров’я, яких необхідно дотримуватися, щоб подолати пандемію, до кого звертатися, щоб отримати житло, як упорядкувати своє перебування в Італії та іншу корисну інформацію:
https://www.poliziadistato.it/articolo/cittadini–ucraini–benvenuti–in–italia
Pagina aggiornata il 24/07/2024